PTT Kapıda Ödeme

Ptt Kargo Kapıda Ödeme, sistemi nasıl çalışır?

 

İnternetten alışveriş yaparken Ptt Avm sitesinden ya da farklı bir internet sitesinden ödeme yapmadan önce Ptt kargo ile kapıda ödeme seçeneğini tercih edebilirsiniz. Bu avantajlı ödeme sistemi sayesinde, dolandırıcılık, gecikme, hata gibi riskleri yüklenmemiş  olursunuz. Bu ödeme sisteminin çalışma prensibine göre, ödeme  ürün teslim alındığı anda kapıda Ptt görevlisine yapılmaktadır.

Ptt kargo kapıda ödeme sisteminin koşullarına göre ,

 

ödemenin tamamı alıcı tarafından yapılır ve alıcının ya da göndericinin posta çeki hesabına sahip olması gerekmemektedir. Gönderenin  posta çeki hesabı bulunuyorsa, ödeme alınan ücret posta çeki hesabına yatırılır. Eğer bir posta çeki hesabı söz konusu değilse, ödeme isme havale olarak kargoyu gönderen kişiye ya da firmaya iletilir.

Ptt kargoda kayıtlı bir hesabınız bulunuyorsa, tüm tahsilat gönderim işlemleri daha kısa sürmektedir ayrıca işlemlerin maliyeti de düşmektedir. İnternetten sık sık Ptt Kargo kapıda Ödeme sistemini kullanarak gönderim yapıyorsanız, bir posta çeki hesabı açmanız maliyetlerinizi ciddi anlamda düşürecektir.

Kapıda ödeme komisyonu, kesintisi

Müşterilerinize gönderdiğiniz kolileri Ptt kargo nun  ”kapıda ödeme” seçeneği ile kargoya vermişseniz, alıcıdan yapılan tahsilatın ardından, toplam tutardan bir hizmet bedeli kesilmektedir.  Ptt kartınız varsa , ya da bir posta çeki hesabına sahipseniz maliyet daha düşük olmaktadır. Ortalama olarak %4 lük bir kesinti söz konusudur. Bu ücret toplam tahsilattan düştükten sonra, kalan tahsilat sizin olur.

Bu kategoride ürün bulunamadı.
En Çok Satılanlar
Copyright 2013 Opencart Uzmani Mağaza Teması. Tüm hakları saklıdır.   |    Designer Opencart Uzmanı